O blogu

Cześć!

Mogłabym powiedzieć, że mój blog jest lifestylowy, ale tak naprawdę to nie mieści się w żadnych kategoriach. Na razie zaczynam prawie od zera po dużej modernizacji, ale moje plany na przyszłość są konkretne.

Blog skupiony będzie na lifestyle studenckim, kulturze, literaturze, historii i opowiastkach z życia codziennego.

Lifestyle studencki

...czyli biednie i kreatywnie. Napatrzyłam się w sieci dość dużo na piękne wnętrza, drogie ciuchy i podróże zagraniczne. A co z ludźmi chronicznie bez hajsu, czyli studentami? Jak prowadzić interesujące, estetyczne i stylowe życie gdy nigdy nie starcza Ci do końca miesiąca? O tym będzie ta kategoria.

Historia 

To moje hobby, którym zamierzam się dzielić z Wami na blogu. Po cichu marzę, że napiszę kiedyś powieść historyczną, na razie wyszukuję dla Was ciekawostki i fakty o moich ulubionych epokach.

Kultura i literatura

Literatura to moja pasja. Kocham opowiadania i powieści science-fiction, chociaż dopiero niedawno zainteresowałam się tym gatunkiem. Czytam fantastykę, powieści historyczne, czasami wręcz książki profesjonalne o historii, klasykę polską i światową. Jestem jedną z nielicznych osób na świecie, która lubi lektury szkolne i wszystkie przeczytała. 
Z czasopism czytam tylko Nową Fantastykę.

Możecie spodziewać się tekstów o muzyce i koncertach, które dodają mojemu życiu  sporo emocji i dobre pogo od czasu do czasu. Post-rock, stoner, muzyka alternatywna, polska klasyka rocka, Vivaldi, Wagner itd. 

Poza tym do kultury zaliczają się filmy Tarantino lub o tematyce s-f, seriale dziejące się w kosmosie, murale, graffiti, fajne grafiki i obrazy, kulturalne eventy z mojego miasta, wystawy sztuki, muzea, sztuka uliczna, teatr, blogi.

Interesuję się bardzo szeroko rozumianą sztuką i kulturą, więc każdy powinien znaleźć coś, co go zaciekawi. 

Życie codzienne

Moja praca w dużej mierze polega na obserwowaniu ludzi i interakcji z nimi, więc mam naprawdę sporo anegdotek. Interesuje mnie ludzka psychika, zachowania społeczne, zbieram stereotypy i poglądy. 
Poza tym po prostu lubię opowiadać zabawne anegdotki, miejskie legendy i dialogi zasłyszane w pociągu- codzienna dawka humoru dla każdego.

Cykl Absurdalnik

Odsyłam do pierwszego posta z tego cyklu: KLIK
Uogólniając- Absurdalnik to zbieranina anegdotek z mojego życia, które udowadniają, że nasze życie pełne jest absurdów i śmiesznych sytuacji, i o wiele zdrowiej jest pośmiać się z nich, niż spinać i robić problemy. 
To chyba mój ulubiony cykl :D


Z zagadnień technicznych:

Szablon przygotowała jest przez Grafiterka.pl. Bardzo dziękuję jej za udostępnienie go za darmo! Dostosowałam go tylko trochę do swoich potrzeb.

Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa lub autorstwa moich przyjaciół, są więc automatycznie chronione prawami autorskimi. Proszę nie wykorzystywać ich do swoich celów bez porozumienia ze mną.
Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na dłużej!